Sesje RPG

RPG

Z angielskiego Role playing game – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających, wymyślanym przez Mistrza gry.


Sobota

RPG: Wyspa cieni

Jest rok 1942. Trwa II wojna światowa, a wasza ojczyzna wydaje się niezwyciężona, wierzycie, że niebawem wasze wojska pokonają ZSRR. Waszą rolą nie jest jednak walka na froncie. Jesteście specjalistami od pracy na zapleczu. Każde z was ma istotny powód, dla którego przybyło na Wyspę Uznam. Każdy ma do wykonania misję, misję pośród cieni. 


Niniejsza sesja to przede wszystkim opowieść o granicy między człowiekiem a potworem - granicy, którą i wy, i postacie w waszym otoczeniu być może będziecie przekraczać. Zaczniecie jako łowcy: każde z was będzie kogoś ścigało - nie zawsze jawnie. Nie zawsze pozostaniecie bez skazy - choć co będzie skazą, kiedy w pozycji łowców postawił was totalitarny system?


W trakcie gry nie zetkniecie się ani z magią, ani z potworami w rozumieniu takim, w jakim zwykle występują one w RPG. Ze względu na realia i ciężki klimat sesji pojawią się elementy brutalności, szeroko pojęta przemoc, wątki dyskryminacji i relatywizm. Całość jest nastawiona na immersję - i dla takich graczy polecam sesję (tzw. gamiści mogliby być po prostu zawiedzeni).  Nie będziemy grać w gotowym systemie, a mechanikę ograniczam do minimum, co sprawia, że oczekuję od graczy pewnej dozy zaufania i uczciwości.


Prowadzący: Nefryt

Czas trwania: 3 godziny

Sesja przewidziana dla 2-3 graczy. 


RPG: [Zew Cthulhu] Zaginiona opiekunka

W zwykłym polskim miasteczku zaginęła młoda dziewczyna. Jej znajomi ze studiów próbują ją odnaleźć. W dodatku po mieście krążą plotki o tajemniczych kasetach wideo z dziwną wiadomością.


Sesja na systemie startera ""Zew Cthulhu 7 edycja"". Postacie gotowe do wyboru.


Prowadzący: Mistrz Seller

Czas trwania: 3 godziny

Sesja przewidziana dla 3-5 graczy. 


RPG: Ziemia Niczyja

Velen, ziemia niczyja porzucona przez wszelakie bóstwa i nadzieję. Zdecydowanie najgorsze miejsce na kontynencie. Właśnie dlatego prawie wszyscy wiedźmini z różnych szkół przyjeżdżają tam aby zarobić.

Nie inaczej jest z bohaterami, którzy  świeżo po szkole postanowili na szlaku odnaleźć godne życie.


Prowadzący: Kapitan

Czas trwania: 4 godziny

Sesja przewidziana dla 3-5 graczy. 


Niedziela

RPG: Star Wars - Mandalorianie

Grupa Mandalorian udała się na planetę Tatooine, aby zawrzeć kontrakt z Huttem Jabbą na niebezpieczną bestię krążącą wśród pustynnych wydm planety.


Prowadzący: Kapitan

Czas trwania: 4 godziny

Sesja przewidziana dla 3-5 graczy. 2013 Developed by Blindnet