LARPy

LARP

Z angielskiego Live action role playing – odmiana gry fabularnej rozgrywana na żywo, są podobne do improwizowanej sztuki teatralnej. Reżyser i scenarzysta w jednej osobie, zwany Mistrzem gry, jest jedyną osobą, która zna scenariusz w całości. Reszta uczestników (graczy) staje się aktorami – wciela się w swoje postacie i odgrywa przydzielone jej role w tworzonej wspólnie historii. To, co mówią jest traktowane jako wypowiedzi prowadzonych przez nich postaci, a to, co robią – jako akcje postaci.


TRIGGERY

Ostrzeżenia o treściach potencjalnie trudnych dla osób wrażliwych

Sobota

16:00 - LARP: Miłość nie zna granic

Skandal! Skandal! Winni unikają naszych reporterów i nie udzielają informacji, od kiedy Yavanda z arystokratycznej rodziny Dalving uciekła wraz z Volrielem, niziołkiem o nieco innej reputacji. W liście, który opublikowali światu, ogłosili, że nie powrócą oni do swoich rodzin, dopóki Ci nie przełamią swojej zaściankowości i zaakceptują ich miłości.


Larp odbywa się w świecie Wolsunga i przed samą grą odbędzie się skrócona prelekcja o tym świecie.


Autorzy: Gabriela Kruszona, Wiktor Slavov

Liczba ról: 13-15 postaci

Czas trwania: 3 godziny

Triggery: śmierć, samobójstwo, tragedie rodzinne.

20:00 - LARP wiedźmiński: „Kajdany Nilfgaardu”

Jest rok 1267. Między Królestwami Północy a Cesarstwem Nilfgaardu trwa druga wielka wojna. Czarni podbijają kolejne tereny, tłumiąc opór obrońców. Tych bardziej upartych osadzają w lochach zajętych twierdz, aby ich przesłuchać i złamać. 

Więźniowie z Mayeny oczekują właśnie na proces. Wyrok jest z góry wiadomy - za bunt przeciwko Cesarstwu jest tylko jedna kara. Czasu zostało niewiele, zatem trzeba się spieszyć  z ewentualną ucieczką. W końcu stryczek czy ścięcie to dość niemiła perspektywa.


„Kajdany Nilfgaardu"" to chamber larp autorstwa Bartosza Piotrowskiego, Anny Białousewicz, Konrada Otolińskiego oraz Marka Chołostiakowa, nastawiony przede wszystkim na chłonięcie wiedźmińskiego klimatu oraz interakcję między niejednoznacznymi postaciami.


Liczba ról: 12 postaci (3 żeńskie i 9 męskich)

Czas trwania: 4 godziny

Triggery:

W scenariuszu pojawiają się śladowe ilości przemocy, przekleństw, odstępstw seksualnych i innych rzeczy dozwolonych dla osób pełnoletnich. Istotną rolę w rozgrywce odgrywają przesłuchania prowadzone przez NPC granego przez jednego z Mistrzów Gry, które mogą wywierać na graczach pewną presję psychiczną.

Zasada Full Touch - za zgodą wszystkich możliwy bezpośredni kontakt między graczami.


24:00 - LARP: Kwas 

Rok 2050. 


Temperatura na świecie podwyższyła się już na tyle, że struktury społeczeństwa zaczęły się załamywać. Na południu wiele instytucji państwowych zostało już zamkniętych, a w ciągu dnia na ulicach rzadko można spotkać żywą duszę. Ludzie zaczęli walczyć ze sobą o zasoby, dostęp do wody oraz miejsca do życia. Proces ten trwał kilka lat, chaos nie pojawił się z dnia na dzień. Na wygranej pozycji byli ci, którzy relatywnie wcześnie zdali sobie sprawę z powagi sytuacji. 


Jedną z nich była Yohanna Melander. Z pomocą innych przystosowała starą bazę wojskową tak, aby nadawała się do codziennego życia. Co prawda, wejście do niej jest zamknięte na cztery spusty, ale jest w nim miejsce dla każdego, kto jest w stanie przysłużyć się życiu w schronie. Zasada ta działała świetnie — wszystko przebiegało bez zarzutu i wydawać się mogło, że ten stan zostanie jeszcze na długo. 


Ostatnio doszło jednak do niemałej tragedii. Ktoś pod osłoną nocy dokonał sabotażu — zalał silnie żrącą substancją laboratorium oraz ogród. Na chwilę obecną ciężko oszacować straty, ale jedno jest pewne; przyszłość schronu stoi pod znakiem zapytania. Kim była osoba, która tego dokonała? Co nią kierowało? Jak najszybciej trzeba się tego dowiedzieć i pozbyć się jej, aby zapobiec kolejnym tragediom.


Autor: Gabriela Kruszona

Liczba ról: 11-13 postaci

Czas trwania: 3 godziny

Wiek graczy: 15+

Triggery: śmierć, narkotyki, molestowanie, transfobia.Niedziela

11:00 - LARP: Herbaciarnia 7 Smaków

Siedzicie w karczmie i przychodzi do Was gość w kapturze… W zasadzie to nie w karczmie, a w herbaciarni. I nie w kapturze, bo swoją kurtkę z goretexu odwiesił na wieszak przy wejściu. I nie podchodzi, bo zajęty jest własnym kubkiem. Poza tym wszystko się zgadza.


Larp nastawiony na klimacenie nad herbatą i ciastkami – to po prostu jeszcze jedno popołudnie, które Wasi bohaterowie przegadają sobie w Herbaciarni „7 Smaków”… Przynajmniej na pozór. Co może skrywać każde z bohaterów pod swoim uśmiechem?…


Autor: Maria Kozak

Czas trwania: 3 godziny

Triggery: choroby psychiczne, wykluczenie, nałóg, substancje psychoaktywne, trudne tematy, możliwa przemoc,w tym przemoc psychiczna.

2013 Developed by Blindnet