Program Imprezy

Mamy już pełną wersję informatora tegorocznego Elgaconu

Tutaj
Program UBIEGŁOROCZNEJ edycji Elgaconu:

INFORMATORUbiegłoroczny informatorRPoniżej zapraszamy jednak do zapoznania się z programem ubiegłorocznej edycji.

Informator Elgacon 2015

oraz wcześniejszych lat:
2014   TUTAJ
oraz 2013  TUTAJ

Gamesroom

Do dyspozycji uczestników konwentu zostanie oddany przestronny Games Room - wyposażony w kilkadziesiąt najpopularniejszych tytułów.
Do wypożyczenia gier niezbędny będzie dowód osobisty lub inny dowód tożsamości.

Goście

Marta
Marta Kładź-Kocot 
Doktor nauk humanistycznych, autorka dwutomowej powieści fantasy „Noc kota, dzień sowy” oraz książki „Dwa bieguny mitopoetyki. Archetypowe narracje w twórczości J.R.R. Tolkiena i Stanisława Lema”. Pisuje również artykuły naukowe o fantastyce i mitach, opowiadania oraz teksty publicystyczne. Uzależniona od czytania, okularów przeciwsłonecznych, dobrej kawy, zadawania tekstom nietypowych pytań i wewnętrznego sarkastycznego komentatora rzeczywistości. Lubi zapomniane słowa i dziwaczne teorie.


Mirek
Mirosław Gołuńsk 
Dr n. hum., adiunkt na UKW w Bydgoszczy. Od lat interesujący się fantastyką, powieścią historyczną, mitami i wszelkimi możliwymi powiązaniami między nimi. Opublikował kilka artykułów naukowych o fantastyce, znacznie więcej recenzji („Szortal”). Współtwórca Centrum Kultury Fantastycznej przy MCK w Bydgoszczy oraz Literackich Trójkątów Fantastycznych. Juror w konkursach literackich (m.in. „Ostatni Dzień Pary II”). Lubi dobrą literaturę fantastyczną, której i tak czyta mniej niżby chciał. Nie boi się mówić i mieć własne zdanie, co niektórych czasem wkurza. Czerpie radość z brania udziału w konwentowych panel w towarzystwie świetnych współpanalistów, gdy razem zmuszają słuchaczy do myślenia. Przy okazji prelekcji pokazuje, jak ważna jest mądrze czytana literatura (i mity), a sam akt lektury może być nie tylko przyjemny, ale również bardzo twórczy.


Kosa
Piotr Kosek
Nasz następny gość jest znany za sprawą swojego kanału na Youtube - ,,Astrofaza”, na którym stara się w przystępny sposób przekazać laikom swoją wiedzę w uwielbianej przez siebie dziedzinie, czyli fizyce. Tam możemy się nieco dowiedzieć o Układzie Słonecznym, Czarnych Dziurach, ale także posłuchać przemyśleń np. na temat rbotów i sztucznej inteligencji.
Jest także fotografem oraz współzałożycielem płockiej telewizji internetowej Się Kręci.


Anna
Dr Anna Traut-Seliga 
Szara obywatelka, która jest zielona. Żyje z uczenia ludzi o przyrodzie. Szczególnie interesują ją rośliny oraz ich praktyczne zastosowanie. Na przykład magiczne i obrzędowe. Myszkuje po literaturze, wypytuje zielarzy, by wyszukiwać rośliny szczególnie ważne dla dawnych Słowian, których kultura ją fascynuje. Jeśli chodzi o nałogi, to ma jeden: książki. Ma do nich stosunek, jak Smaug do swoich skarbów. V-ce prezeska zarządu Cechu Fantastyki SkierCon, który jest jej oczkiem w głowie.


Artur
Artur Olchowy
Bezczelny gówniarz z Warszawy, któremu się wydaje, że jest pisarzem. Nominowany w tym roku do Zajdla za powieść Czarownica znad Kałuży. Znawca mazurskiego folkloru i legend z Krainy Wielkich Jezior. Współtwórca GOREktywu i emerytowany stołeczny konwentorob.
Prywatnie usłużny niewolnik świnek morskich – liczy na dobrą posadę w Nowym Porządku, gdy już przejmą władzę nad światem. Nie lubi o sobie pisać w trzeciej osobie, prawda, Arturze? Prawda.


Goście z lat ubiegłych:

Radek
Radosław Lewandowski
Urodzony 26 maja 1968 roku w Płocku. Absolwent Wydziału Zarządzania i Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni pracownik administracji samorządowej i państwowej. Miłośnik literatury i filmu z gatunku fantasy, science fiction, space opera, post-apo oraz barwnych i nieco krwawych opowieści historycznych. Jeden z założycieli Płockiego Klubu Fantastyki „Elgalh’ai” oraz wielokrotny gość Elgaconów.
Historyk-amator, interesujący się kulturą wczesnosłowiańską i skandynawską, w tym głównie trzema „złotymi wiekami wikingów”.
Autor cykli:
Yggdrasil – Struny Czasu i Exodus,
Wikingowie – Wilcze dziedzictwo, Najeźdźcy z Północy, Topory i sejmitary oraz Kraina Proroka,
a także wielu opowiadań.


Grzesiek
Grzegorz Gajek
Ur. 28.07.1987 r. Z wykształcenia kulturoznawca, z zawodu dziennikarz, redaktor i tłumacz. Autor czterech powieści i licznych opowiadań. Jego „Malowidło” było nominowane do tytułu książki roku 2016 w kategorii groza przez portal LubimyCzytać. Regularnie współpracuje z wydawnictwem edukacyjnym Edgard, dla którego tworzy książeczki do nauki angielskiego. Z zamiłowania koniarz, fajczarz, włóczęga.Marcin

Zdania historyków są podzielone. Jedni twierdzą, że 23. Czerwca 2057 roku o godzinie dziesiątej trzydzieści przed południem major Sergiusz Orłowski, dowódca oddziału Orzeł Biały Piątego Batalionu Piechoty Zmotoryzowanej Armii Zachód Twierdzy Polska, widząc hordy Zielonoskórych zgromadzone po przeciwnej stronie rozległych szmaragdowych łąk, stojąc pod łopoczącym sztandarem Stalowego Orła, powiedział:
- Dużo, kurrrrwa…
Inni uważają, że Sergiusz syknął po prostu:
- Na stanowiska!

Orzeł Biały

Marcin Przybyłek to lekarz medycyny, wieloletni pracownik koncernu farmaceutycznego, obecnie trener i konsultant biznesowy. Autor największej polskiej sagi science fiction „Gamedec”, antyporadnika dla menedżerów Sprzedaż albo śmierć?, powieści (teoretycznie dla dzieci) Kalina i Kaj i zbioru anegdot dla graczy Grao Story. Jego najnowszą powieścią jest zaś Orzeł Biały, będący patriotyczo-wojenną wizją orczej postapokalipsy.
Od lat zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, przekazuje swoje wizje w książkach, wykładach i podczas szkoleń. Ma żonę Annę i córkę Kalinę. Na naszej imprezie Marcin gościł do tej pory trzykrotnie. Po raz pierwszy na pierwszej odsłonie Płockich Dni Fantastyki.


Witold
Witold Jabłoński - łódzki pisarz, publicysta i działacz kulturalny. Określany mianem myśliciela, moralnego prowokatora i lekkostrawnego cynika. W 1981 roku ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Napisał m. in. cykl ,,Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer” oraz takie powieści jak ,,Słowo i Miecz” czy ,,Ślepy demon. Sieciech”.
Nominowany do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego za powieść ,,Fryne Hetera”. Od 1996 roku zasila szeregi Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W tym samym roku otrzymał nagrodę Towarzystwa Kultury Teatralnej za osiągnięcia w kategorii ,,prasa popularyzatorem teatru”. Tłumaczył także dzieła Kiry Bułyczowa oraz Mariny i Siergieja Diaczenków.


Radek
Radosław Lewandowski czyli gość z rodzimego podwórka. Wieloletni pracownik administracji, pełniący funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Kontroli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz kierownika delegatury w Płocku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.
Po godzinach – miłośnik literatury fantasy, zainteresowany również opowieściami historycznymi.
Autor takich książek jak ,,Yggdrasil Struny Czasu”, ,,Yggdrasil Exodus” i ,,Wikingowie Wilcze Dziedzictwo”, których druga część - ,,Wikingowie Najeźdźcy z północy” ukaże się już niebawem. Napisał również opowiadania ,,Pieczęć na niebie” i ,,Jak tygrys szablozębny pożarł moją przyszłość".

Kosa
Piotr Kosek
Nasz następny gość jest znany za sprawą swojego kanału na Youtube - ,,Astrofaza”, na którym stara się w przystępny sposób przekazać laikom swoją wiedzę w uwielbianej przez siebie dziedzinie, czyli fizyce. Tam możemy się nieco dowiedzieć o Układzie Słonecznym, Czarnych Dziurach, ale także posłuchać przemyśleń np. na temat rbotów i sztucznej inteligencji.
Jest także fotografem oraz współzałożycielem płockiej telewizji internetowej Się Kręci.

Ilona
lona Myszkowska, czyli Kobieta-Ślimak
Ilona aktywnie udziela się w wielu projektach: stworzyła komiksy: ,,Chata Wuja Freda” i ,,Kapitan Szyszko”. Pisze scenariusze do innych komiksów takich jak ,,Barwy Biedy” i manga ,,Kawaii Scotland”, a obecnie pracuje nad cRPG ,,Opowieści z Nyanii”. Autorka gry planszowej ,,iGranie z Gruzem”.
Na fanpage’u swojej strony – chatolandia.pl – ironicznie określa siebie mianem osoby z niestabilną wyobraźnią. Posiada dużą dawkę dystansu do życia, a kiedy chce się odstresować śpi, je, wydaje pieniądze i szyje ze skarpet zabawne stworki.

Małgorzata Kwiatkowska
Była nauczycielka. Obecnie znany w całym Płocku historyk, adiunkt Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Pracuje w Dziale Upowszechniania I Promocji MMP.Ilona
Janusz Bocian
Reżyser, scenarzysta, twórca komputerowych efektów specjalnych. W branży filmowej działa od 1999 roku, ale z zamiłowania filmy kręcił już od 10 roku życia. Jako reżyser kina niezależnego nakręcił kilkadziesiąt krótkich form filmowych. Film "Dawno Temu w Iłży" który jako współreżyser tworzył wraz z Michałem Drzewieckim otrzymał nagrodę za Najlepszy Zagraniczny Film Przygodowy na festiwalu w Nowym Jorku. Od 2010 jest reżyserem zawodowym, tworzy filmy krótkometrażowe, fabularne filmy promocyjne, teledyski i reklamy. Pracuje nad produkcją pełnometrażowego debiutu fabularnego pt. "Gunpowder".

Ewa Mazur
Ewa Mazur to młoda autorka, której pierwszą książką jest "Córa Lechistanu". To opowieść o odwadze, samotności i potrzebie miłości, jak również odnajdywaniu własnej tożsamości w służbie ojczyźnie. Jest również współautorem "Dawno, dawno temu", a to z kolei osiem współcześnie napisanych bajek. Historyk, który niedawno otrzymał licencjat. Pracuje teraz nad magistratem z tej wdzięcznej dziedziny, a także z polskiego, który jest jej świeżym marzeniem. Pionierskim wyczynem Ewy jest pisanie scenariuszy.
_____________________________________
Poniżej lista gości Elgaconu 2015

Radosław Lewandowski Zadebiutował jako pisarz książką pt. „Yggdrasil. Struny Czasu”, którą kontynuował powieścią "Yggdrasil. Exodus". Obecnie skończył pracę nad powieścią "Wikingowie". Zawodowo jest Kierownikiem Płockiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Prywatnie miłośnikiem dobrej literatury science-fiction i fantasy.


Ilona Myszkowska
- vel Kobieta Ślimak.Autorka webkomiksu "Chata Wuja Freda". Jego popularność sprawiła, iż w 2011 roku ukazał się papierowy album Ślimacze Opowieści. W 2012 roku opublikowała dwa kolejne albumy: "Chata Wuja Freda. (Prawie) trzy lata absurdu" oraz "Ślimacze Opowieści 2. Miłość i patologia". Scenarzystka webkomiksu "Barwy Biedy" rysowanego przez Kiciputka. Jako wydawca papierowej wersji "Człowieka Skurwiela" została przez autora tego komiksu określona słowami "jest jak matka, tylko lepiej". Był on jednak wówczas pijany i zapytany o te słowa może ich nie pamiętać. Odpowiedzialna za planszówkę "iGranie z gruzem". Od 2014 roku stale współpracuje z wydawnictwem Gindie, które ogarnia za nią życie. Ostatnio próbuję swych sił w grach komputerowych w ramach studia Hamstercube.


Piotr Kosek
Fotograf i wschodząca gwiazda Youtubea. Współzałożyciel płockiej telewizji internetowej Się Kręci a obecnie ojciec założyciel Astrofazy, kanału popularnonaukowego poświęconego ciekawostkom o otaczającym nas wszechświecie._____________________________________
Poniżej lista gości Elgaconu 2014


Natomiast ja dam ci podarunek. To będzie kotek. Będziesz z nim mieszkał, czesał go, karmił i codziennie głaskał, bo bardzo to lubi. Za to, jeśli ktoś ciemną nocą zechce wejść tutaj i poderżnąć ci gardło - kotek go zeżre.

Tkacz iluzji

Ewa

Ewa Białołęcka Debiutowała w 1993 roku w "Feniksie" opowiadaniem Wariatka. Pierwszą książkę - zbiór opowiadań Tkacz iluzji - wydała w 1997 roku. Ośmiokrotnie nominowana do Nagrody Zajdla - trzy razy za powieści, pięć za opowiadania - statuetkę zdobyła dwukrotnie, za opowiadania Tkacz Iluzji i Błękit maga. Była tłumaczona na czeski, rosyjski i litewski. Pracuje jako redaktor i tłumacz z języka rosyjskiego. Hobbystycznie pisuje fanfiction serialu Sherlock BBC i Harry’ego Pottera. Zajmuje się również tworzeniem różnego typu rękodzieła: witraży, biżuterii i filcowych maskotek. Wielbicielka kotów, dwa nawet pozwalają jej ze sobą mieszkać.

_____________________________________Radosław Lewandowski
Zadebiutował jako pisarz książką pt. „Yggdrasil. Struny Czasu”, którą kontynuował powieścią "Yggdrasil. Exodus". Obecnie skończył pracę nad powieścią "Wikingowie". Zawodowo jest Kierownikiem Płockiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Prywatnie miłośnikiem dobrej literatury science-fiction i fantasy.


_____________________________________
Poniżej lista gości Elgaconu 2013
Bułka

Ilona Myszkowska - vel Kobieta Ślimak. Autorka jednego z najbardziej znanych komiksów internetowych w Polsce – Chata Wuja Freda, który w kreatywny i absurdalny sposób przedstawia zmagania z trudami życia codziennego. Z sukcesem wydaje swoje komiksy w wersji papierowej, a jakby tego było mało jest autorką scenariusza do dwóch innych komiksów, wydawcą albumu Człowieka Skurwiela i kalendarzy „Kartki z datami do zapisywania rzeczy”. Niedługo także będziemy mogli
zagrać w planszówkę w świecie chatki – „Igranie z Gruzem”. Witold Jabłoński
Polski pisarz oraz tłumacz literatury rosyjskojęzycznej. W 1988 r. zadebiutował prozą „Gorące uczynki” .Od 1996 r. członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureat nagrody Towarzystwa Kultury Teatralnej za osiągnięcia w dziedzinie „prasa popularyzatorem teatru” w 1996 roku. Nominowany do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego za powieść„Fryne hetera”. Autor cyklu „Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer” oraz powieści „Słowo i miecz”.

Zgłoś program

Program można zgłaszać za pośrednictwem poniższego formularza:
Zgłoś Program - Uwaga - konkursów ponownie mamy aż nadto.

Termin zgłoszeń upływa 30 października.
Przypominamy, że każdy przyjęty punkt programu generuje kumulującą się zniżkę w wysokości 10zł. Zaznaczamy jednak, że w przypadku kilku prowadzących zniżka przysługuje tylko jednemu z nich, a w przypadku LARPów dwóm.
Dodatkowo przekroczenie 150% zniżki owocuje przejściem na akredytację "premium" z dodatkowym prezentem od organizatorów.

Dodatkowo, także i w tym roku trójka najaktywniejszych twórców programu otrzyma także pamiątkowe statuetki, które można zdobyć na poniższych zasadach:
1. W grę wchodzą następujące rodzaje punktów: prelekcje, panele, warsztaty, pokazy, larpy, sesje RPG (tym razem bez konkursów). .
2. Pod uwagę będą brane punkty PRZYJĘTE i POPROWADZONE. Samo zgłoszenie nie gwarantuje wygranej.
3. Liczymy punkty, nie godziny.
4. Nagrodzone zostaną 3 osoby z najwyższą liczbą poprowadzonych punktów.
5. Wręczenie nagród nastąpi w niedzielę, podczas jednego z ostatnich punktów programu.
2013 Developed by Blindnet